LED Ekran Teknolojisi - Anlaşılması Gereken 6 Temel Yön

2019-09-30

LED ekran pazarının gereksinimleri arttıkça, uygun bir LED ekran elde etmenize yardımcı olmak için bazı LED ekran teknolojisini tanımak daha iyidir.

LED Ekran Teknolojisi

LED Ekran Teknolojisinin 6 Yönü:

LED ekran malzemesi. Sabit kalitede bir LED ekran seçerken, en önemli nokta bu hammaddeleri ünlü bir marka veya iyi bir konfigürasyonla kullanmaktır. Örneğin, Nationstar LED, yüksek kaliteli LED diyotu yapmakla ünlüdür. PCB, 1,6 mm kalınlığında kabul edilmelidir. Drive IC genellikle Macroblock veya Chipone markasıdır. Güç kaynağı için Meanwell   diğer markalara göre daha istikrarlı bir kalite ile.

LED Ekran Teknolojisi

② Parlaklık, tanım ve yenileme hızı.

Right Parlaklık: Dış mekan LED ekran projelerinde, ekran gün boyu doğrudan doğrudan güneş ışığına maruz kalıyorsa (ya da güneye baktığını söyleyebiliriz), o zaman parlaklık en az 6.500 nit olmalıdır. Eğer LED ekran   kuzeye dönük, o zaman yaklaşık 5.000 nit parlaklık yeterlidir. İç mekan LED ekran projeleri için,   parlaklık genellikle 800 ~ 1,000 sirkeye sahiptir.

Tanım: Bu, LED ekranın tipine bağlıdır. Örneğin, 10 mm piksel aralık tipi, metre kare başına 10.000 nokta, 6 mm kare türü ise metrekare başına 27.777 noktadır. Müşterilere uygun bir proje çözümü sunarken, LED ekran projesinin görüntüleme mesafesini ve ekran boyutunu bilmek daha iyidir.

EfRefresh rate: Belirli bir uygulamaya bağlıdır. LED ekran teknolojisi geliştikçe, 3.840Hz'den daha yüksek bir yenileme hızı bile sağlanabilir. Bu genellikle kiralama etkinliği kullanımı veya stüdyo canlı yayıncılığı için gereklidir. Kameralar veya diğer çekim aygıtları LED ekranını hedefleyeceğinden, yenileme hızı çok düşükse birçok tarama çizgisi olacaktır. Bu, bu tür olayların gösterimini etkiler. Ancak, LED ekranı dış mekan sabit kurulumları içinse, bu kadar yüksek yenileme hızı çözümü kullanmanıza gerek yoktur. Bu durumda, parlaklık yönü   önceliklidir.

LED Ekran Teknolojisi

Ging Yaşlanma süreci. İşte   standart yaşlanma ve test işlemleri:  

Producingİlk olarak, LED modüllerin üretimi tamamlandıktan sonra tüm beyaz, kırmızı, yeşil, mavi renklerinde 24 saat yaşlanır.

Hen Sonra, tüm LED ekranların tüm beyaz, kırmızı, yeşil, mavi renklerinde ve videolarında 72 saat yaşlanma, montaj ve kurulum tamamlandıktan sonra.

LED Ekran Teknolojisi

SystemKontrol sistemi yedeklemesi. Stadyum LED ekranı gibi bazı özel projeler için, tek sinyal kablosunda bir sorun olması durumunda yedek kontrol sistemine ihtiyaç duyulur.

SoftwareGelişmiş yazılım. Tüm Windows Yazılımları desteklenmektedir. Ayrıca, saati, tarihi göstermek için bir saat işlevine sahiptir.

LED Ekran Teknolojisi

Flaş video akışı hizmeti:

Satellite Hi-Fi olarak uydu TV programlarını yayınlayabilir.

Hi Hi-Fi olarak VCR, DVD, VCD video programlarını oynatabilir.

DifferentFarklı giriş ve çıkış sinyallerini destekler; örneğin, HDMI, DVI, VGA, SDI, YPBPR, S_VIDEO, vb.

VideoVideodaki metinleri, statik görüntüleri veya grafikleri kaplayabilir.

Yazılım üzerinde düzenlemeye göre tam görünüm, yakın çekim, yavaş hareket gibi efektler elde edebilir.

ViaYazılım, kontrast oranı, doygunluk, renklilik yazılım aracılığıyla ayarlayabilirsiniz.

✔Senkron olarak gösterilebilir.

Yukarıdaki 6 LED gösterge teknolojisi noktasıdır. Tabii ki, LED ekranın gelişimi ile gittikçe daha fazla özellik kazanacaklardı.

Daha fazla bilgi edinmek isterseniz bize bir mesaj bırakabilir veya bize e-posta gönderebilirsiniz.

Share this Post:

Get in Touch with us

Daha fazla bilgi doldurun, 24 saat içinde size geri döneceğiz.

Fabrika adres

Bina 9, Endüstri Parkı 4, Hongxing köyü, Guangming, Shenzhen, Çin

Email

jean@dreamwaytech.com

Contact Us

Telefon : 86-0755-23032980

Business Phone : 86-0755-29436859/86-13827475686

Çalışma zamanı :9:00-18:00(Beijing Saat)

contact us