LED Küre Topları - Daha Fazla Dikkat Gösteren Yaratıcı LED

2019-09-16

Günümüzde, yaratıcı LED ekranlar izleyiciler arasında daha fazla dikkat çekmek için bazı etkinliklerde kullanılmaktadır. Bunlar arasında, LED küre topları tek tiptir. Şimdiye kadar aşağıda gösterilen 3 tip LED küresi vardır:

LED Küre

LED Küre 3 Türleri:

① Karpuz topu ekranı. Piyasadaki en eski dairesel LED ekran için karpuz top ekranı olarak da adlandırılır. Doğrudan görüntüleme yapısına sahip olan karpuz şeklindeki PCB'lerden oluşur. Bu tür LED küreleri için pek çok PCB kullanmaya gerek yoktur. Bir kusur, kuzey ve güney kutuplarının yapamamasıdır ' Resimleri normal şekilde gösterir. Bu düşük kullanım veya ciddi bozulmaya neden olur. Neden böyle bir sorun ortaya çıkıyor? Bunun nedeni, tüm piksellerin gösterilmesi   satır ve sütunlarda,   ancak LED küresinde kuzey ve güney kutuplarının pikselleri için daireleri gösterir. Sonuç olarak, normal olarak göstermek zordur.

LED Küre

Ball Üçgen top ekranı. Bu, aynı zamanda futbol ekranı olarak da adlandırılan, düzlem üçgen PCB'lerden oluşur. Bu tip LED küresi bu kusuru ortadan kaldırıyor   kuzey ve güney direkleri yapamadı ' t normal şekilde gösterir. Dolayısıyla kullanım oranı çok artar. Ancak bu tip için başka eksiklikler de var: birçok PCB türüne ihtiyaç var, piksel aralığı | t Çok küçük olmadığından, yazılım programlama çok karmaşıktır.

LED Küre

Sides Altı tarafı top ekranı. Bu tip dörtgen PCB'lerden oluşur. 1.5m çapında bir LED kürenin örneğini alarak. Bu küreyi aynı boyutta 6 düzlem olarak ayırın ve ardından her bir düzlemi aynı boyutta 4 panel olarak bölün. Yani toplamda 24 panel var. Her panel 16 PCB'den oluşmaktadır. Ardından bunları tam altı kenarlı bir top ekranı olarak birleştirin. 2. tip üçgen bilyalı elek ile karşılaştırıldığında, bu tip için gerekli olan PCB'ler daha azdır. Ayrıca piksel konfigürasyonu için düzlem LED ekrana daha yakındır. Bu yüzden altı taraf top ekranının bu tipi yukarıdaki iki tipten çok daha iyidir.

LED Küre

Bu özellik nedeniyle, altı kenarlı top ekranı, kolay montajı ve sökülmesiyle uçuş kutuları ile doldurulabilir. 1 video kaynağıyla gösterilebilir veya 6 uçakta 6 farklı video kaynağıyla gösterilebilir. Bu, özellikle çapı 2 metreden fazla olan LED küresi için önemlidir. Buna genel olarak 2 metrenin altında olan insan boyuyla karar verilir. Verimli görüş açısı LED kürenin sadece 1 / 6'sı.

LED Küre

Dış Mekan LED Topu:

LED dış mekan topunun prensibi iç mekan LED küresinin prensibine benzer. Tek fark, dış mekan LED top için su geçirmez olması gerekir.

LED Küre Sonuç:

Önce, ne zaman   Plazada büyük bir LED ekran vardı, insanlar dışarıda böyle büyük bir TV görmek çok şaşırırlardı. Şimdi böyle bir düz LED ekran olamazdı ' seyircilerin ihtiyacını karşılar. Bir gün plazada 5 metre çapında büyük bir LED küre belirirse, reklamverenler için daha fazla ilgi çekecek ve yatırım getirisini daha fazla getirecektir. Bu yakın gelecekte bir eğilim. Bunu dört gözle bekleyelim.

Share this Post:

Get in Touch with us

Daha fazla bilgi doldurun, 24 saat içinde size geri döneceğiz.

Fabrika adres

Bina 9, Endüstri Parkı 4, Hongxing köyü, Guangming, Shenzhen, Çin

Email

jean@dreamwaytech.com

Contact Us

Telefon : 86-0755-23032980

Business Phone : 86-0755-29436859/86-13827475686

Çalışma zamanı :9:00-18:00(Beijing Saat)

contact us