LED Ekran Sürücüsü IC Temel Bilgi ve Trend

2019-09-02

LED Ekran Sürücüsü IC İşlevi:

Verileri, sözleşmenin hükümlerine uygun olarak, bir alıcı kart veya video işlemcisinden veya diğer bilgi kaynaklarından gelen verilerle almaktır. Sonra PWM ve akım üretir, parlaklıkla ilgili PWM akım üretir,   gri tonlamalı ve yenileme hızı. Sürücü IC, mantık IC ve MOSFET'in etrafındaki IC, LED ekran üzerinde etki gösteren ve görüntüleyen birlikte çalışır.

LED Ekran Sürücüsü IC

Yukarıdaki fotoğraf için, LED ekran sürücüsü IC kırmızı, yeşil, mavi renklerde elipsle dikkat çekti   aşağıdaki fonksiyonlara sahiptir:

Kırmızı LED sürücü IC: LED ekranın parlaklığına ve kontrol yöntemine karar vermektir.

Yeşil LED sürücü IC: Veri aktarımını kontrol etmek ve kodunu çözmek için bir mantık IC'sidir.

Mavi LED sürücü IC: LED lambaların pozitif elektroduna güç sağlamak içindir. Ve sadece tarama yöntemlerine sahip LED ekranlarda bu tür sürücü IC var.

Sürücü IC Türleri:

İki tür LED sürücüsü IC vardır: Genel Çip ve Özel Amaçlı Çip.

Genel çip için, LED için özel olarak tasarlanmamıştır, fakat |   00132 | LED ekran için mantık işlevi. Özel amaçlı yonga için, LED'in özelliklerine göre LED ekran için özel olarak tasarlanmıştır. LED, akım karakteristiğinin bir tür bileşenidir; bu, LED ekranın parlaklığının, doymuş iletkenlik koşulundaki akımın değişmesi nedeniyle değiştiği anlamına gelir. Sonuç olarak, özel amaçlı çipin önemli bir özelliği, sabit bir akım kaynağı sağlamaktır. Sabit akım, LED'in sabit sürücüsünü ve   Çıktının öncül olan titrek fenomenini ortadan kaldırır   LED ekran için yüksek kaliteli içerik. Bazı özel talaşlar için, LED hata tespiti, akım kazancı kontrolü, akım düzeltmesi vb. Özel uygulamalara göre bazı özel fonksiyonlar eklenir.

LED Ekran Sürücüsü IC

LED Ekran Sürücüsü IC Evrimi:

10 yıldan fazla bir süre önce, bu alanda çoğunlukla tek ve çift renkli LED ekran. Ve bu iki tip için sabit voltajlı sürücü IC benimsendi. LED göstergede ilk özel amaçlı sürücü olan IC 9701'in 1997 yılında geliştirildiği bildirildi. Bu başarı, 16 dereceden 8192'ye kadar gri tonlama anlamına geliyor. Yapar " Ne görüyorsanız onu alırsınız " gerçek oluyor. Daha sonra, sabit akım sürüş yöntemi, tam renkli LED ekran için   LED aydınlatma özelliği. Aynı zamanda, 16 kanal sürücüsünün daha yüksek bir entegrasyon seviyesi 8 kanal sürücüsünün yerini aldı. 2000 yılından önce, Toshiba, Allegro ve Ti şirketleri 16 kanal sürücüyle sürekli güncel sürücü IC'si yaptı. Ayrıca, Çin Tayvan'daki bazı şirketler bu türü üretti. Şimdi, bazı sürücü IC üreticileri ince perde LED ekran ihtiyacını karşılamak için 48 kanallı sürücülerin yüksek entegrasyon tipini geliştiriyor.

LED Ekran Sürücüsü IC Performans Endeksi:

Yenileme hızı, gri tonlama derecesi ve görüntüleme efekti, bir LED ekran için en önemli endekslerdir. Bu, LED ekran sürücüsü IC kanallarındaki akımın yüksek tutarlılığını, yüksek hızlı iletişim arayüz oranını ve sabit akım yanıt oranını gerektirir. Önceden, yenileme hızının yüksek olmadığı ve video veya fotoğraf çekerken LED ekranda birçok çizgi olduğu veya gri tonlama yeterli olmadığı için bu üç yönü dengelemek zordu. Şimdi, LED ekran sürücüsü IC teknolojisi geliştirildiğinden bu üç özellik çözülmüştür.

LED Ekran Sürücüsü IC

LED Ekran Sürücüsü IC Trend:

①Energy tasarrufu. Enerji tasarrufu sağlayan sürücü için başlıca 2 yön vardır: IC:  

Düzenli dönüştürme 00 00132 | 5V ila 3.8V veya altındaki voltajlar.

Algorith IC algoritmasını optimize ettikten sonra sürücü IC kontrol voltajını ve kontrol akımını azaltın.

②Integration. Gibi küçük perde LED ekran türleri daha yaygın olarak uygulanmaktadır, sürücü IC'leri için çok daha fazlasına ihtiyacı vardır. Bu, PCB üzerindeki alanı çok sınırlı kılar ve devre tasarımı çok daha zordur. Bu nedenle, 48 kanallı LED ekran sürücüsü IC ile yüksek entegrasyon ortaya çıktı. Bu, sorunu mükemmel şekilde çözebilir.

Aşağıda 48 kanal sürücüsü IC örneği verilmiştir:

LED Ekran Sürücüsü IC

Share this Post:

Get in Touch with us

Daha fazla bilgi doldurun, 24 saat içinde size geri döneceğiz.

Fabrika adres

Bina 9, Endüstri Parkı 4, Hongxing köyü, Guangming, Shenzhen, Çin

Email

jean@dreamwaytech.com

Contact Us

Telefon : 86-0755-23032980

Business Phone : 86-0755-29436859/86-13827475686

Çalışma zamanı :9:00-18:00(Beijing Saat)

contact us