Ölüm Lambası --- Nasıl Oluşur ve Nasıl Önlenir?

2019-08-26

Ölüm Lambası Genel Bakış:

Bu birkaç yıl içinde, SMD LED ekran tipleri, öncekilerin mükemmel görüntüleme etkisinden dolayı DIP'den daha yaygın olarak uygulanır. Her ne kadar SMD LED böyle bir avantaja sahip olsa da, bu alanda ölüm lambası sorunu bazı zamanlarda ortaya çıkmaktadır. Ölüm lambası için, LED lambaların kapalı olduğu anlamına gelir.   İşte bu sorunun bir fotoğrafı:

Ölüm Lambası

Ölüm Lambası Nasıl Oluşur?

Örneğin, SMD LED çipi, LED çipi ambalajı veya LED ekran çalışma süresi gibi ölüm lambasına neden olabilecek birçok işlem vardır. SMD LED çipi, LED tutucu, flüoresan tozu, katı kristal yapıştırıcı ve yapıştırma dahil olmak üzere 5 LED lamba hammaddesini araştırdıktan sonra   kablo bağlantısı, bağlantıların sonuncusu   kablo bağlantısı en önemli nedenlerden biridir   Ölüm lambasına neden olmak için. Ayrıca, çoğu basamaklı ve paralel bağlantıda olduğundan, bu durum diğerlerini de etkileyecektir   Led lambalar.

Başka bir sebep var.   LED lambaların kaçak akımı da çok   yapmak için yüksek   PN kavşağı devre dışı, bu da ölüm lambasına neden oluyor. Bu durumda, diğer LED lambalar etkilenmez.

Aşağıda LED lamba iç bağlantısının bir çizim:

A: LED çip elektrot ve altın top birleşme noktası.

B: Altın topun ve bağlantı telinin birleşme noktası.

C: Bağ teli.

D: 2. lehim eklemi ve bağlama telinin bağlantısı.

E: 2. lehim eklemi birleşim noktası ve LED tutucu kaplaması.

Ölüm Lambası  

Yukarıdaki çizimden, C parçasının (bağlantı teli) LED çipini ve LED tutucu kaplamasını köprülemenin anahtar bileşeni olduğunu görebiliriz.

Aşağıda, lehim eklem kırılmasının neden olduğu LED ölüm lambasının kesitsel görünümü verilmiştir:

Ölüm Lambası

Piyasada,   2 döneminde 2 çeşit bağlama teli vardır. LED çip paketleme: bakır tel ve altın tel. Bakır tel için, düşük fiyatı nedeniyle daha yaygın olarak uygulanır. Ancak, altın tel ile karşılaştırıldığında, bakır tel paketlemede 3 sorun var:

Wire Bakır tel çok daha kolay oksitlenir, bu nedenle altın topun şeklini almasına neden olur.

Copper Bakır tel ile lehimleme yapılırken, 1. lehim bağlantısının alüminyum tabakası, özellikle 1um'den az olan tabaka için daha kolay zarar görür.   kalınlık.

Wire Bakır telin LED tutucuyla bağlanması kolay olmadığından, 2. lehimin kötü kaynaklanmasına neden olabilir. Dolayısıyla, başvuru sırasında bazı riskler ortaya çıkacaktır.

Altın tel için, iyi ısı iletkenliği, iyi mukavemet, iyi kimyasal stabilite, korozyon direnci avantajları ile. Ancak buna göre,   fiyatı bakır telden çok daha pahalı.

Ölüm Lambası

Ölüm Lambası Sorunu Nasıl Önlenir?

Yukarıdaki analize göre, ölüm lambası problemi için bağlama teli malzemesinin gerekli olduğunu görebiliyoruz. Müşterilerin daha istikrarlı ürünler yapmak için altın tel gibi daha iyi malzeme seçebileceklerini öneriyoruz. LED çip paketlemesi sırasında önemli parçalardan biri olan saf altın tel, ölüm lambası sorununu tamamen ortadan kaldırabilir.

Sizden bu konu hakkında daha fazla konuşmanızı rica ediyoruz.

Share this Post:

Get in Touch with us

Daha fazla bilgi doldurun, 24 saat içinde size geri döneceğiz.

Fabrika adres

Bina 9, Endüstri Parkı 4, Hongxing köyü, Guangming, Shenzhen, Çin

Email

jean@dreamwaytech.com

Contact Us

Telefon : 86-0755-23032980

Business Phone : 86-0755-29436859/86-13827475686

Çalışma zamanı :9:00-18:00(Beijing Saat)

contact us