COB LED Ekran Avantajları ve Dezavantajları

2019-08-19

Koçanı led tanımı:

COB neyi temsil eder? Wikipedia'ya göre, COB gemideki çipin kısaltması. Entegre devrelerin doğrudan bir baskılı devre kartına bağlandığı ve bağlandığı, önündeki LED lambaları ve arkasındaki IC'leri COB LED modülünü oluşturmak için bağladığı bir tür imalattır. Daha sonra böyle bir LED modülü COB oluşturur | bir LED ekran.  

COB LED kapsülleme, LED yonga teknolojisinin akışını, kapsülleme teknolojisinin ortasında ve ekran teknolojisinin akış aşağı akışını birleştirir. Sonuç olarak, COB LED ekran yukarı akış, orta ve akış aşağı yakın işbirliğine dayanarak geniş ölçüde uygulanabilir.

İşte COB LED'in bazı avantajları:

|R & D: Tek bir LED için çap yoktur ve teoride daha da mikro yapılabilir.

CraftsTeknik işçilik: COB LED tutucu maliyeti azaltılır, üretim süreci basitleştirilir, LED çipi ısıl direnci düşürülür, yüksek yoğunluklu paketleme elde edilir.

İnstallationProje kurulumu: COB LED modülünün kurulumu daha kolay ve hızlıdır.

☛6 Özellikler aşağıdaki gibidir:

İnce. Müşteri taleplerine göre 0.4mm ~ 1.2mm kalınlığa sahip PCB panoları kullanılabilir. Bu, geleneksel LED ekranlara kıyasla ağırlığı yaklaşık 1 / 3'ten daha hafif yapar. Sonuç olarak, nakliye maliyetini düşürmeye ve çelik yapıyı projeye yardımcı olabilir.

NtAnlaşmazlık ve ezilme direnci. COB LED için, LED çipini kapsüllemek içindir   PCB kartı üzerinde,   daha sonra bir epoksi reçine tutkalı ile katılaşır. Yüzey bir küre olarak dışbükey olur ve bu da onu kirlenmeyi önler.

ViewBüyük görüş açısı. Görüş açısı yaklaşık 180 ° .

Heat İyi ısı dağılımı. COB LED'i, LED lambasını PCB kartına yerleştirmektir. PCB üzerindeki bakır folyo ile ısıyı kolayca dağıtabilir. Ayrıca, PCB bakır folyo kalınlığı kesinlikle talep edilmektedir. Daldırma altın teknolojisi eklendiğinde, ciddi parlaklık zayıflaması yoktur. Böylece LED ekranın ömrünü uzatabilirdi.

Clean Temizlemesi kolaydır. Toz varsa COB LED'ini temizlemek için su ve bez kullanmak yeterlidir.

Waterproof Su geçirmez, neme dayanıklı, korozyon önleyici, toz geçirmez, antistatik, anti-oksidasyondur. Ayrıca, -30 ℃ veya altında + 80 above altında bile mükemmel çalışabilir.

COB LED'in yukarıdaki avantajlara sahip olmasına rağmen, çözülmesi gereken bazı teknik problemler vardır:

RateBir kez kapsülleme için geçen oran düşüktür. Ve bakım maliyeti yüksektir.

CO COB LED ekranın homojenliği, SMD LED ekranınki kadar iyi değildir.

BŞu anda COB LED'in hala katı kristal ve tel lehimleme işçiliği gerekiyor, bu işlem sırasında birçok sorun ortaya çıkıyor.

FailureÜretim maliyeti yüksek başarısızlık oranı nedeniyle SMD tipinden çok daha yüksektir.

Sonuç:

COB LED teknolojisi birçok atılım sağlasa da, SMD LED hala P1 ve üzeri tiplerde yaygın olarak kullanılmaktadır. COB LED ekranın sadece P1 veya piksel altı zift tipleri için üretildiğini söyleyebiliriz. Ve   COB LED'i gelecekte daha fazla uygulanabilir.

Koçanı led

Koçanı led

Koçanı led

Share this Post:

Get in Touch with us

Daha fazla bilgi doldurun, 24 saat içinde size geri döneceğiz.

Fabrika adres

Bina 9, Endüstri Parkı 4, Hongxing köyü, Guangming, Shenzhen, Çin

Email

jean@dreamwaytech.com

Contact Us

Telefon : 86-0755-23032980

Business Phone : 86-0755-29436859/86-13827475686

Çalışma zamanı :9:00-18:00(Beijing Saat)

contact us