LED Ekran Kurulumu --- Yaygın Sorunlar ve Dikkat Edilecek Noktalar

2019-08-13

LED Ekran Kurulumu:

Bugün, başta dış mekan LED ekran projeleri olmak üzere LED ekran kurulumu hakkında konuşmak istiyoruz. Bir LED ekran satın almayı planlıyorsanız (bu nokta hakkında daha fazla ayrıntıyı   LED Ekran Satın Alın ), sonra LED ekran kurulumu bunu yapmak için kaçınılmaz bir prosedürdür. Ve iyi hazırlamak için bu makaleyi okumak için birkaç dakikanızı ayırmanızı öneririz. Bazı zamanlarda yanlış kurulumdan kaynaklanan bazı kazalar olabilir. Daha da kötüsü, tüm ekranın yanmasına neden olabilir.

Aşağıda daha önce göz önüne alınması gereken bazı yaygın sorunların neler olduğu   dış mekan LED video duvar kurulumu:

Outdoor Dış mekan LED ekranının   geçmesi   Berbat hava. Uzun süre çalıştıktan sonra ıslanabilir veya ıslanabilir. Bu, kısa devreye veya yanmaya, hatta yangına neden olabilir.

Outdoor Dış mekan LED ekranına, gök gürültüsü ve şimşek çakmasından kaynaklanan güçlü elektrik ve manyetik nedenlerle saldırı yapılabilir.

The Ortamdaki büyük değişiklik. In   yaz, LED ekran durabilir   işlem sırasında yüksek sıcaklık nedeniyle çalışma, sistem çalışırken | t Düşük sıcaklık nedeniyle kışın bile başlar.

Yukarıdaki sorunlara göre, dış mekan LED ekran kurulumunda aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir:

StructureÇelik yapıyı yaparken, rüzgâra dayanacak kadar güçlü olduğundan emin olun. Genellikle, bir dış mekan LED ekranı için büyüktür. Ve kalabalık insanlarla yerine kurulur. Su geçirmez, toz geçirmez, rüzgar direnci, yıldırımdan korunma gibi birçok faktör,   vb dikkate alınması gereken. Ayrıca, çelik yapıya güç dağıtım kutusu, klima, merdiven sehpası koymak gerekir. Bir şey daha, iskele montajı çelik yapı yapımında önemli bir prosedürdür. Bu nedenle, tüm bu ayrıntıların sıkı bir şekilde denetlenmesi ve yürütülmesi gerekiyor.

SignLED işareti montajı sırasında, elektrik standartlarına uymak önemlidir. Sahadaki üç aşamalı dağıtım sistemi ve iki aşamalı kaçak koruma sistemi ile donatılması gerekir.

AkeMake   dış mekan LED ekranının koruma seviyesinin önde IP65 ve arkada IP54 veya LED kurulumu sırasında bu seviyeden daha yüksek olması gerektiğinden emin olun.

Screen LED ekranın kurulumunda havalandırma ekipmanı ekleyin, LED ekranın içini -10 ℃ - 40 ℃ arasında ayarlayın.

⑤Yüksek kaliteli güç kabloları kullanın. LED ekran büyüdükçe, daha fazla güç kullanılır. Ve güç kablolarının kararlılığı için daha yüksek bir gereksinim gerektirir. İşte 3 puan:  

Cable Kablonun özü bakır iletken taşıyıcı olmalıdır.

Çekirdek kesit alanı toleransı standart aralıkta olmalıdır.

Wrapped Çekirdeği saran lastik yalıtkan ve yanıcılık standardına uygun olmalıdır.

Screen LED ekran kurulumu sırasında aydınlatma koruması ve topraklama. Dış mekan LED ekran için yıldırım önleyici donatmak en iyisidir. Topraklama için, iki koşula bölmemiz gerekir: Biri dış mekan LED ekranın yalnızca monte edildiğinde, tek bir topraklama sisteminin ayarlanması gerekir ve topraklama direnci 4 Ohm'dan az olmalıdır. Diğeri, LED ekran binaya monte edildiğinde, onlar   ihtiyaç   iyi topraklanacak ve topraklama direnci 1 Ohm'dan az olmalıdır.

LED ekran kurulumu sırasında uygun güç dağıtım kutusunu seçmek. Güç kutusu için, daha akıllı hale getirmek için bir uzaktan kumanda işlevi veya PLC kontrolü ile olması gerekir.

İşte LED ekran kurulumunun bazı örnekleri:

LED Ekran Kurulumu

LED Ekran Kurulumu

LED Ekran Kurulumu

LED Ekran Kurulumu

Share this Post:

Get in Touch with us

Daha fazla bilgi doldurun, 24 saat içinde size geri döneceğiz.

Fabrika adres

Bina 9, Endüstri Parkı 4, Hongxing köyü, Guangming, Shenzhen, Çin

Email

jean@dreamwaytech.com

Contact Us

Telefon : 86-0755-23032980

Business Phone : 86-0755-29436859/86-13827475686

Çalışma zamanı :9:00-18:00(Beijing Saat)

contact us