LED Ekran Üzerindeki LED Lamba Etkileri --- 8 Yön

2019-07-20

LED Lamba   LED Ekranın Önemi

LED ekranın en önemli kısmı LED lambadır. İşte 3 puan:

LampLED lamba, bir LED ekranda en çok kullanılan kısımdır. Bir metrekare LED ekran için, onbinlerce LED lamba vardır.

LampLED lamba, izleyicileri etkileyebilecek optik ekran performansını etkileyebilecek parçadır   0088 | LED ekran.

LampLED lamba,% 30'dan% 70'e kadar olan toplam maliyetin en büyük yüzdesini kaplar.

Peki LED Lambanın LED ekrana getirdiği etkiler nelerdir? Burada 8 yönü ile açıklamak istiyoruz:

① görüş açısı. LED ekran görüş açısına, LED lamba görüş açısına göre karar verilir. Şimdi yaygın olarak uygulanan SMD tipi için, 160 ° yatay ve dikey için.

②Luminance. LED lamba parlaklığı, tüm LED ekran parlaklığı için önemli bir faktördür. Daha yüksek   LED ışık parlaklığı, geçerli ödenek ne kadar büyükse. Bu, LED ekran kararlılığı için iyidir. Çoğu tedarikçi, parlaklığı arttırmak için LED ekran modülünün akımını iyileştirir. Hatta bazıları bu akım değerini LED lambanın dayanabileceğinin ötesinde yapar. Bu, LED ekran ömrünü azaltacaktır. Ayrıca, LED ışık zayıflaması bir yılda% 30 civarında çok yüksek olacaktır.

AilFailure oranı. Bir LED ekran, on binlerce kırmızı, yeşil, mavi LED lambadan oluştuğundan, bu renklerden herhangi birinin arızalanması durumunda tüm görsel efekti etkiler. Genellikle, bir LED ekranın başarısızlık oranı   montajdan teslimata kadar 1 / 10,000'den daha az.

④Antistatic. LED lamba yarı iletken bir cihazdır. Statik elektriğe duyarlıdır. Bu yüzden   LED ekrana antistatik kapasite.

Span Yaşam süresi. Teoride, LED lamba ömrü 11 ​​yıla eşdeğer 100.000 saate ulaşabilir. Bu, güç kaynakları, kontrol kartları, vb. Diğer parçalardan çok daha uzundur. Dolayısıyla, eğer istikrarlı kalite, uygun akım, iyi ısı dağılımı varsa, LED lamba bir LED ekranın en dayanıklı parçalarından biri olabilir.

LED ışık zayıflama. Bir süre çalıştıktan sonra, LED ışık zayıflamasından kaynaklanan bütün bir LED ekran için parlaklık azalır ve biraz farklı renkte olur. Kırmızı, yeşil, mavi LED lamba parlaklığının uyumsuzluğu, tüm LED ekran parlaklığının uyumsuzluğuna neden olur. Yüksek kaliteli LED lamba ile, ışık azaltma oranı düşük olacaktır. 1000 saatlik ve 20mA normal çalışma koşullarında, kırmızı LED lambanın zayıflaması% 2'den az, yeşil ve mavi% 10'dan az olmalıdır. LED ekran modülünü tasarlarken, bu LED lambalar için sadece% 20 ~% 80'lik akım akımını kullanmak daha iyidir. LED lamba dışında, PCB ısı dağılımı, uygulama ortamının da ışık zayıflaması üzerinde bazı etkileri olacaktır.

LED lamba boyutu. LED lamba boyutu, piksel aralığını veya çözünürlüğünü belirler. Örneğin, DIP tipiyle ilgili olarak,   5mm LED lamba esas olarak P16, P20 için kullanılırken, 3mm esas olarak P12, P10 için kullanılır. SMD tipi için P6, P8, P10 gibi iç mekanlarda 3528, P2, P2.5, P3, P4, P5 için 2020 kullanılır.

⑧Conformity. Kırmızı, yeşil, mavi LED lamba parlaklığı ve dalga boyunun uygunluğu tüm LED ekran parlaklığı uygunluğuna karar verir. Buna teknik seviye tarafından karar verilir   LED kapsülleme tedarikçilerinin.

Aşağıda   Kullandığımız Nationstar LED kapsülleme   hemen hemen tüm dış mekan projeleri için:

LED lamba

LED lamba

LED lamba

Share this Post:

Get in Touch with us

Daha fazla bilgi doldurun, 24 saat içinde size geri döneceğiz.

Fabrika adres

Bina 9, Endüstri Parkı 4, Hongxing köyü, Guangming, Shenzhen, Çin

Email

jean@dreamwaytech.com

Contact Us

Telefon : 86-0755-23032980

Business Phone : 86-0755-29436859/86-13827475686

Çalışma zamanı :9:00-18:00(Beijing Saat)

contact us