LCD ve LED Ekran arasındaki fark

2019-06-30

LCD ve LED Ekran arasındaki fark

LCD nedir? İşte Wikipedia'ya göre bir LCD tanımı:   Bir sıvı kristal ekran (LCD), yassı panel ekran veya sıvı kristallerin ışık modülasyon özelliklerini kullanan elektronik olarak modüle edilmiş diğer optik cihazlardır. Sıvı kristaller, renkli veya siyah beyaz görüntüler üretmek için bir arka ışık veya yansıtıcı kullanmak yerine doğrudan ışık yaymaz. Ve LED nedir? İşte bir tanım   Vikipedi: Işık yayan bir diyot (LED), akım içinden geçtiğinde ışık yayan yarı iletken bir ışık kaynağıdır. Ve bir LED ekran, videoları veya görüntüleri göstermek için piksel olarak bir dizi ışık yayan diyot kullanan düz panel bir ekrandır.

Bazı müşterilerin, bazı projelerde uygun türü seçmesiyle karıştı. LED ekranı kullanmak daha uygun olurken LCD'yi seçebilir, bazı durumlarda LCD kullanımı daha uygundur. LCD ve LED arasındaki fark şudur (Buradaki LCD, ev aletleri veya cep telefonları için değil, ticari kullanım için geçerlidir):

LED LED ve LCD'nin ışık yayan prensibi farklıdır. Yukarıda da belirtildiği gibi, LED video veya fotoğrafları göstermek için piksel olarak ışık yayan diyotlardan oluşur ve netlik tanımla belirlenir. LCD, görüntü üretmek için bir arka ışık kullanır.

Process üretim süreci farklı. Genellikle LCD, Samsung, LG, BOE, vb. Bazı büyük şirketler tarafından sağlanır.

☛ Netlik gereksinimi farklıdır. LED ekran için, tanımda katı olmayan bazı durumlarda kullanılmaya uygundur, LCD ise yüksek tanımlılık gerektiren yerlerde kullanım için mükemmeldir.

Area Ekran alanı farklı. Bir LED ekran genellikle 10 metrekareden büyük gibi büyük projelerde kullanılırken, LCD birkaç metrekareden küçük boyutta kullanılır.

ChargingŞarj ünitesi farklıdır. LED ekran için, LCD, parça bazında hesaplanırken, metrekare bazında hesaplanır.

Ekleme etkisi ing farklıdır. Bir LED ekran için iki LED kabini arasında gözle görülür boşluk bulunmazken, iki adet LCD'nin arasında gözle görülür bir boşluk vardır.

Nasıl seçilir? LCD veya LED? Yukarıdaki LCD ve LED arasındaki farkı bildikten sonra, projeniz için uygun bir tür seçmek için bazı noktalar şunlardır:

 • Ekran alanı çok küçükse, yaklaşık 2 metrekare diyebiliriz ve   1920 & kez; 1280 piksel, daha sonra LCD kullanılması gerekiyor.

 • Kusursuz ekran gerekiyorsa, LED ekran seçimdir. Şimdi küçük perde LED ekranları geniş çapta uygulandığı için, bir LED ekranla rekabetçi bir şekilde yüksek çözünürlük elde edilebilir.

 • Görüntüleme mesafesi yaklaşık 3 metre kadar yüksekse, bir LED ekran kullanılabilir. 2 metre gibi bir mesafeye ihtiyaç duyulursa, bir LCD ekran düşünülebilir.

LCD ve LED arasındaki fark

LCD ve LED arasındaki fark

LCD ve LED arasındaki fark

Yukarıdaki bilgiler, LCD ve LED ekran arasındaki farkın kısa bir tanıtımıdır. İlgileniyorsanız daha fazla tartışmanızı rica ederiz.

 

Share this Post:

Get in Touch with us

Daha fazla bilgi doldurun, 24 saat içinde size geri döneceğiz.

Fabrika adres

Bina 9, Endüstri Parkı 4, Hongxing köyü, Guangming, Shenzhen, Çin

Email

jean@dreamwaytech.com

Contact Us

Telefon : 86-0755-23032980

Business Phone : 86-0755-29436859/86-13827475686

Çalışma zamanı :9:00-18:00(Beijing Saat)

contact us