Ortak Katot LED Ekran Gelecekte Yeni Bir Trend Olabilir

2019-06-20

Ortak Katot LED Ekran Giriş

Son zamanlarda, ortak katot LED ekranın güç kaynağı teknolojisi çok dikkat çekti. Bu yöntem yaklaşık% 75 enerji tasarrufu sağlayabilir. Nasıl bu kadar mükemmel olabilir?

İlk olarak, ortak katot LED ekranın ne olduğunu bilmemiz gerekir. Ortak katot, kırmızı, yeşil, mavi için ayrı ayrı güç sağlayan ortak katot ile elektrik sağlama anlamına gelir. Bu, voltajı ve akımı kırmızı, yeşil, mavi LED lambalara tam olarak dağıtabilir. Akım, LED lambalardan IC katoduna ulaşır. Bu düşük ileri voltaj düşüşü ve küçük iletkenlik direnci getirecektir.

Ortak Anot VS Ortak Katot

MonOrtak anot LED ekran akımı PCB kartındaki LED lambalara ulaşır   ve RGB LED lambalar daha yüksek bir ileri voltaj düşüşü sağlayabilen güç sağlarlardı. Genel bir katod LED ekran için, yukarıda belirtildiği gibi, düşük ileri voltaj düşüşü yapabilir.  

MonOrtak anot LED ekran 3.8V'den daha yüksek bir voltajı (örneğin 5V) kırmızı, yeşil, mavi LED lambalara | tedarik   birlikte güç. Sonuç olarak, bu büyük bir güç kaybına neden olabilir. Ortak katod LED ekran için, kırmızı, yeşil, mavi LED lambaların ihtiyaç duyduğu gerilime göre ayrı ayrı güç sağlamaktır (kırmızı LED için yaklaşık 2.5V, mavi ve yeşil LED'ler için 3.8V'dir). Bu, çok az güç kaybına neden olur ve bir LED ekranın çalışması sırasında ısı çok daha azdır.

Ortak Katot LED Ekranın Isısı Neden Daha Az?

Ortak anot ve ortak katot besleme gücünün kullanılmasından sonra, ortak bir katot LED ekran için kullanılan gücün, ortak bir anot LED ekranınkinden (normal LED ekran) çok daha düşük olacağını ve eskilerin ısısının daha düşük olacağını biliyorduk. ikincisinden çok daha az olması.

İşte ortak katot LED'in 2 noktası:

▶ LED modüllerinin alüminyum tabanları kullanılmıştır. PCB üzerindeki ısı alüminyum tabanına göre aktarılır. Bu alüminyum taban, LED lambalar ve sürücü IC'leri için soğutma fanı olacaktır. Döküm alüminyumdan yapıldığı için, tüm LED ekranın düzlüğü çok daha iyi olurdu. Ayrıca, ağırlık daha az. Örneğin, 960x960mm LED panel boyutuna sahip ortak bir anot LED ekran için, ağırlık yaklaşık 34 kg'dır. Aynı panel boyutunda alüminyum tabanlı bu ortak katot LED ekran için yaklaşık 29 kg'dır.

▶ Alüminyum taban için anti-elektromanyetik girişim ve anti-radyasyon işlevi vardır. Bu,   standardını karşılayabilir AB ülkelerine ve ABD'ye ihracat.

Ortak Katot LED Ekran Avantajları

 • Güçlü   ısı dağılımı, düşük güç kaybı, düşük ısı, uzun ömür.

 • Yüksek dereceli su geçirmez (IP68 dereceli), toz geçirmez, korozyon önleyici, UV dayanımı, V0 yanmaz kalite. 130 ℃ gibi en yüksek sıcaklığın testinde olabilir ve 3 metrenin altındaki bir problem olmadan da çalışabilir.

 • Ön ve arka bakım.

 • 5.500 sirke kadar yüksek parlaklıkta.

 • Gerçek enerji tasarrufu, enerji verimliliğinin yaklaşık% 75'ini sağlayabilir.

Ortak katot led

Ortak katot led

Ortak katot led

Ortak katot led

Ortak katot led

Share this Post:

Get in Touch with us

Daha fazla bilgi doldurun, 24 saat içinde size geri döneceğiz.

Fabrika adres

Bina 9, Endüstri Parkı 4, Hongxing köyü, Guangming, Shenzhen, Çin

Email

jean@dreamwaytech.com

Contact Us

Telefon : 86-0755-23032980

Business Phone : 86-0755-29436859/86-13827475686

Çalışma zamanı :9:00-18:00(Beijing Saat)

contact us