LED Ekranın Hareli Hatlarını Kaldır

2019-06-15

LED Ekranın Hareli Hatlarını Kaldır

İlk önce, hareli ne olduğunu bilmemiz gerekir. İşte moire tanımı: LED ekranına fotoğraf veya video çekerken   Cep telefonları, kameralar, vb. gibi dijital ekipmanların kullanılmasıyla, su dalgalanmaları gibi bazı düzensiz desenler olacaktır. Buna hareli fenomen veya hareli etkisi denir. Sadece aşağıdaki fotoğrafa bakın:

Moire Kaldır

Hareli etkisine ne sebep olur?  

Öncelikle, bir dijital kameranın CCD görüntü sensörünü tanıtmak istiyoruz. Hizalamada birçok fotodiyot var   CCD görüntü sensöründe. Işığı algılayabilir ve ışık sinyalini elektrik sinyaline çevirebilirlerdi. Bu fotodiyotlar için, CCD lambaları, tıpkı LED lambalar | LED ekran pikselleri.

Aşağıda bu iki tür pikselin fotoğrafı (iki piksel arasındaki mesafe ızgara şeklinde gösterilmiştir): CCD Piksel

Kamera LED ekranına yönlendirildiğinde, simüle etmek için yukarıdaki piksel fotoğrafı kullanıyoruz ve aşağıdaki gibi çıkıyor:

hareli

Yukarıdakiler, harenin etkisine neyin neden olduğunu açıklar. O zaman hareli nasıl kaldırırım?

Burada bir optik kelimeyi bilmemiz gerekiyor: uzaysal frekans.   Ünite görünümünde, görüntünün periyodikliği, parlak ve koyu çizgilerin ortaya çıkmasını tekrarlar. Burada bir fotoğraf var:

Mekansal Frekans - Hareli Kaldır

Bu fotoğrafta, dijital kamera ile LED ekran arasındaki mesafe sabittir. Göz açısından, eğer CCD ve LED ekranın piksel miktarları aynı ise, uzaysal frekansın   CCD ve LED ekran. Benzer bir uzaysal frekans hareli hatlara kolayca neden olabilir.

Genelde, harcı kaldırmak için 5 ipucu:

Dijital kameranın açısını değiştirin. Kameranın açısı harire neden olabileceğinden, kameranın açısını değiştirmek hareyi kaldırabilir.

Odak noktasını değiştirin. Çok net bir odak noktası harire neden olabilir. Böylece odak noktasını değiştirerek harcı kaldırabilir.

Lens Lensi veya odak uzaklığını değiştirin. Hareli çıkarmak için farklı lens veya odak uzaklığı kullanılabilir.

Lens Filtre lensini kullanın ve CCD'nin önüne yerleştirin ve harenin dışarı çıkma olasılığını azaltmak için uzaysal frekans gereksinimini karşılamak için pozlamasını yapın.

☛ Ekranın önüne bir tür optik işleme ekranı ekleyin. Bu tür bir ekran özel malzemelerden yapılmış. Her pikselin   LED ekran, ızgara efekti kaldırmak ve hareli kaldırabilir.

Hareli yukarıdaki açıklamadan sonra, LED ekranın fotoğraflarını çekerken bu ortak olay hakkında şimdi bir fikriniz olabilir. Neyse, fotoğraf çekerken kameranın açısını ayarlarsanız, bunu önleyebilirsiniz. Belki ayrıca LED ekranın görüntülerini veya videolarını çekerken oluşan başka bir siyah çizginin olduğunu da unutmayın. Bu tür siyah çizgiler için, bunlara tarama çizgileri denir. Bu hareli çizgilerden farklı. Ve böyle siyah çizgiler, düşük yenileme hızından kaynaklanmaktadır. Bu,   ile ortadan kaldırılabilir. yüksek yenileme hızı sürücü IC.

LED ekranlar hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Share this Post:

Get in Touch with us

Daha fazla bilgi doldurun, 24 saat içinde size geri döneceğiz.

Fabrika adres

Bina 9, Endüstri Parkı 4, Hongxing köyü, Guangming, Shenzhen, Çin

Email

jean@dreamwaytech.com

Contact Us

Telefon : 86-0755-23032980

Business Phone : 86-0755-29436859/86-13827475686

Çalışma zamanı :9:00-18:00(Beijing Saat)

contact us